Chorwacja wyspa VIS         druga połowa sierpnia 2022 r.

Vis, to niewielka wyspa na Adriatyku, która już podczas naszego pierwszego wyjazdu urzekła nas niesamowitymi widokami, niezwykłą gościnnością mieszkańców a co dla nas, osób aktywnie nurkujących najważniejsze, super warunkami do nurkowania. Od tamtej pory, każdego roku organizujemy wyjazdy, w trakcie których nurkujemy na wrakach wokół wyspy.  Wyspa leży około 50 km od Splitu. Podróż promem z portu w Splicie zajmuje około 2,5 h. Usytuowanie wyspy, w przeszłości sprawiało wiele problemów jednostkom pływającym, wiele z nich, w wyniku błędów nawigacyjnych rozbiło się o jej skaliste wybrzeże.

Duża ilość spoczywających wokół wyspy wraków, które spoczywają w niewielkiej odległości od brzegów wyspy stawiają   ją  w  gronie najlepszych miejsc nurkowych w Chorwacji.  Na wyspie jest też sporo pozostałości po konfliktach zbrojnych w postaci wielu schronów, bunkrów      i stanowisk ogniowych . Od zakończenia II wojny Światowej do rozpadu Jugosławii wyspa była niedostępna dla obcokrajowców.

Wyjazd dedykowany jest dla osób, które posiadają już uprawnienia płetwonurka, a w czasie wyjazdu chcą zdobyć kolejne specjalizacje. W trakcie naszego pobytu na wyspie, będzie możliwość odbycia kursów na nw. Specjalizacje;
• płetwonurek w suchym skafandrze
• płetwonurek nocny
• płetwonurek nawigator
• płetwonurek eksplorator

Szczegółowe informacje na temat ceny oferowanych kursów, kosztów dojazdu, zakwaterowania zostaną przesłane osobą zainteresowanym na  adres e-mail. 

 adres  do kontaktu: biuro@kursy-nurkowe.eu

Poniżej kilka zdjęć z naszych ostatnich wyjazdów