Doradztwo sprzętowe

Każdy z nas był kiedyś nowicjuszem w tej dziedzinie, z doświadczenia wiemy ile niepotrzebnego sprzętu trafiło w nasze ręce na początku naszej drogi nurkowej, dlatego proponujemy usługę doradztwa sprzętowego. Zaczynając od odpowiedniego doboru maski nurkowej na zestawie powietrznym i suchym skafandrze kończąc. Prawidłowy dobór, dopasowanie i zakup odpowiedniego sprzętu to nie tylko zaoszczędzone pieniądze ale przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda jego użytkowania.

Do kogo skierowana jest ta oferta ?

Oferta doradztwa sprzętowego skierowana jest zarówno do osób, które dopiero planują zapisać się na kurs nauki płetwonurkowania i chcą zakupić podstawowy sprzęt jeszcze przed jego rozpoczęciem, ale w głównej mierze skierowana jest do osób posiadających już uprawnienia do płetwonurkowania.

Czy warto zakupić cały sprzęt przed kursem ?

Choć oferta skierowana jest również do osób, które zamierzają zakup sprzętu przed kursem, to my odradzamy taki zakup. Przed kursem ewentualnie proponujemy tylko zakup maski nurkowej.

Dlaczego tylko maski ?

Prawidłowo dobrana i dopasowana maska posłuży wiele lat i nie będzie miała wpływu na rodzaj wykonywanych nurkowań. Pomijając fakt, czy kursant ukończy kurs, to na pewno będzie posiadał już wiedzę na temat czy nurkowanie na tyle go wciągnęło, że będzie się chciał dalej rozwijać w tym kierunku. W trakcie kursu, kursanci mają możliwość wypróbowania różnych rozwiązań sprzętowych, więc po kursie mają już pewne doświadczenie ze sprzętem.

Jak wygląda usługa doradztwa ?

Zazwyczaj odbywa się w formie spotkania (Wrocław), na którym osoba zainteresowana zakupem sprzętu, opowiada nam o swoich planach związanych z nurkowaniem. W trakcie wspólnego spotkania ustalamy kilka czynników jakie mają wpływ na dobór sprzętu. Zaczynając od częstotliwości planowanych nurkowań, miejsca gdzie odbywać się będą nurkowania, a co najważniejsze nasza uwaga skupia się na planach nurkowych osoby korzystającej z naszej usługi.

Czy będąc z innego miasta niż Wrocław mogę skorzystać z usługi ?

Tak, osoby spoza Wrocławia mogą skorzystać z usługi korzystając z ogólnodostępnych komunikatorów lub telefonicznie.

Jaki jest zakres usług ?

Doradzamy w zakupie: maski nurkowej, skafandrów (mokry, suchy), ocieplacza do suchego skafandra, automatów oddechowych, urządzeń wypornościowych (Jacket, skrzydło), płetw, rękawic, systemów do suchych rękawic, urządzeń tnących, oświetlenia podwodnego, butli nurkowej. Doradzamy także w prawidłowym dobraniu balastu jak również możemy zorganizować warsztaty z prawidłowego wyważenia i trymowania. W trakcie dobierania poszczególnych elementów wyposażenia płetwonurka omawiane są niemal wszystkie występujące na rynku rozwiązania. Wskazywane są plusy jak i minusy każdego z nich. Wspólnie ustalamy odpowiednią konfigurację sprzętu dostosowaną do planowanych nurkowań, uwzględniając np. dalszy rozwój.

Ile kosztuje usługa doradztwa ?

Dla kursantów naszej szkoły usługa ta jest bezpłatna, dla pozostałych osób wyceniana jest indywidualnie w zależności od zakresu pomocy. Biorąc pod uwagę możliwość zakupu sprzętu po atrakcyjnych cenach, usługa ta jest niemal nie zauważalna w rozliczeniach.

Jak mogę się skontaktować i umówić na spotkanie ?

Kontakt poprzez formularz kontaktowy, lub telefonicznie na podany na stronie numer telefonu.