Każdy ma jakieś marzenia, same się nie spełniają, marzenia po prostu się spełnia. Na każdym etapie życia, możemy zdobywać nowe doświadczenia. Jeżeli nurkowanie jest Twoim marzeniem, nie czekaj. Od tego jak szybko zdecydujesz się na kurs płetwonurkowania zależeć będzie to,  jak szybko doświadczysz uczucia nieważkości. Wyobraź sobie świat zarezerwowany dla tych, którzy się odważyli zrobić pierwszy krok. Wrażenie nieważkości jakiego doświadcza się podczas nurkowania, porównywalne jest z tym występującym w kosmosie. A teraz pomyśl, czy masz szansę na lot w Kosmos?

 

Miłośników przygód, adrenaliny i obcowania z naturą, zapraszamy na podstawowe kursy płetwonurkowania. Działamy w najstarszej polskiej organizacji nurkowej KDP/CMAS.

Jak zacząć ?

Nic prostszego ! Wystarczy zapisać się na kurs nauki płetwonurkowania poprzez formularz zgłoszeniowy.

Kto może zapisać się na kurs ?

Ktoś, kto posiada dobry stan zdrowia i umie dobrze pływać. (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda obojga rodziców)

Czy uprawnienia zdobyte w KDP/CMAS są honorowane na całym Świecie?

Tak, uprawnienia zdobyte w KDP/CMAS są rozpoznawalne i honorowane na całym świecie. Komisja Działalności Podwodnej to najstarsza Polska organizacja nurkowa o ugruntowanej pozycji, zrzeszająca ponad 170 klubów nurkowych z całej Polski. Zrzeszona jest w CMAS, który swoją siedzibę ma w Rzymie a założycielem był Jacques Yves Cousteau.

 

Ile trwa podstawowy kurs ?

Podstawowy kurs Płetwonurka KDP/CMAS P1* składa się z: części teoretycznej (13 godzin wykładów), części praktycznej (20 godzin) w tym wyjazdu na wody otwarte (zazwyczaj jeden, dwa weekendy) łącznie minimum 9 nurkowań. Czas trwania kursu, w dużej mierze uzależniony jest od możliwości kursantów. Staramy się tak planować wykłady, żeby dostosować się do wszystkich uczestników szkolenia.  Z praktyki wynika, że średnia długość kursu to ok. 1 miesiąc, ale jest też możliwość przeprowadzić go w dwa tygodnie.

Czy muszę posiadać swój sprzęt nurkowy ?

Nie, na czas trwania kursu P1 zapewniamy cały potrzebny sprzęt i jest on wliczony w cenę kursu. Po ukończonym kursie dla naszych kursantów zapewniamy doradztwo sprzętowe i  pomoc w zakupie sprzętu, po preferencyjnych cenach.

Gdzie odbywa się kurs ?

Część teoretyczna i część basenowa odbywa się we Wrocławiu, nurkowania w wodach otwartych prowadzimy w kamieniołomie “Koparki” w Jaworznie lub w zbiorniku Kamionka “Piast” w Opolu.

Czy muszę posiadać zaświadczenie lekarskie ?

Dla osób pełnoletnich o dobrym stanie zdrowia wystarczy wypełnienie formularza medycznego, informującym o stanie zdrowia. Formularz taki znajduje się w zakładce -Oferta / do pobrania. Osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości co do zapisu któregokolwiek z punktów
w formularzu powinni skonsultować to z lekarzem i przedstawić stosowne zaświadczenie. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić zaświadczenie o braku przeciw wskazań do uprawiania płetwonurkowania.

Czy muszę od razu przystępować do kursu ? czy mogę najpierw zanurkować na próbę w basenie ?

Jeżeli jeszcze się wahasz i nie jesteś pewien(na), czy nurkowanie jest Twoim celem, wybierz kurs zapoznawczy tzw. „Intro nurkowe”. Zajęcia odbywają się najczęściej w basenie lub na wodach otwartych,
w miejscach o dobrej widoczności i  na bezpiecznej głębokości. Podczas zajęć zdobędziesz podstawowe umiejętności i być może zarazisz się naszą pasją.

Czy jeżeli posiadam już uprawnienia do płetwonurkowania mogę się dalej szkolić ?

Osoby posiadające już uprawnienia, znajdą w naszej ofercie szereg szkoleń, dzięki którym udoskonalą umiejętności oraz zdobędą kolejne specjalizacje
i stopnie nurkowe. Dla chętnych oferujemy też wspólne wyjazdy na nurkowania stażowe. Organizujemy także wyprawy do Chorwacji, w trakcie których w pełni można korzystać z naszej  oferty szkoleniowej.

Opisy poszczególnych stopni nurkowych i wymagania wstępne, znajdują się w poszczególnych zakładkach na stronie głównej

 

 

Zapraszamy Zespół Hydromanii